Skip to content

الگوریتم مرغ مگس خوار و ۲ راه کلیدی دستیابی به آن

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار یا Hummingbird Google برای اولین بار در تاریخ ۲۰ آگوست ۲۰۱۳ راه اندازی شد.

 الگوریتم مرغ مگس خوار تا حدودی شبیه به الگوریتم رنک برین است؛ با درک معنا و مفهوم یک عبارت جستجویی که توسط کاربر انجام می پذیرد، سر و کار دارد.

 برخی از تحلیلگران سئو معتقدند که این الگوریتم در رتبه بندی یک صفحه تاثیری ندارد، بلکه فقط بر اساس رفتار کاربران نتایج را نشان می دهد.  به عبارتی با عکس العمل کاربران ارتباط مستقیم دارد.

سیگنال هایی از طرف Google وجود دارد که درک رباتهای گوگل از آنچه کاربر می خواهد را افزایش داده است. هدف ارائه بهترین و مرتبط ترین نتایج جستجو به کاربران است.

علت نامگذاری الگوریتم مرغ مگس خوار

مرغ مگس خوار وزن سبکی دارد و قادر است با دقت فراوان و تنها با زدن ۲۰۰  بار در ثانیه مدت زیادی در یک نقطه از فضا بدون ایستادن بر روی شی دیگری معلق بماند. دقت بیش از حدی در یافتن و گرفتن طعمه هایش دارد و لانه اش را با هوشمندی خاصی میسازد. الگوریتم مرغ مگس خوار هم به مانند او دقیق، سریع و چابک است. الگوریتم مرغ مگس خوار نیز بسیار سریع و دقیق صفحات وب را بررسی می کند! 

الگوریتم مرغ مگس خوار
علت نام گذاری این الگوریتم – ریکان تک

 الگوریتم مرغ مگس خوار دقیقا چگونه عمل می‌کند

بگذارید این گونه مثال بزنم؛ فرض کنید شما به دنبال لیستی از شرکت های طراحی سایت در یک شهر هستید، مثلاً عبارت طراحی سایت در ارومیه را سرچ می کنید  و گوگل لیستی از مراکز طراحی وب سایت در ارومیه را همراه با عکس، آدرس، شماره تماس و نظرات کاربران را برای تان نمایش می دهد.

گوگل با الگوریتم مرغ مگس خوار بهترین نتایج را به سمع و نظر کاربران می رساند. از زمان راه اندازی الگوریتم مرغ مگس خوار تاکنون گزارشی مبنی بر تغییرات شدید در ترافیک وب سایت ها گزارش نشده است. به طور کلی اینگونه ارزیابی می شود که دقت و درک گوگل از زمان راه اندازی Hummingbird بهتر شده است. از طرف دیگر، برخی از کارشناسان سئو معتقدند که این الگوریتم تأثیر به سزایی در سئو محلی دارد.

 تاثیرات الگوریتم مرغ مگس خوار بر  سئو سایت

تا اینجای کار دریافتیم که الگوریتم مرغ مگس خوار چیست، چه هدفی دارد و نحوه عملکردش چگونه است حال می خواهیم بررسی کنیم که الگوریتم مرغ مگس خوار چه تاثیری بر سئو دارد. بهینه سازی صفحات وب سایت ها برای الگوریتم Google Hummingbird واقعا ساده است. آن قدری ساده است که حتی مبتدی ترین علم آموزان در مبحث سئو می توانند از پسش برآیند.

در نگاه اول اسم الگوریتم مرغ مگس خوار کمی سخت به نظر می­رسد، ولی تنها چیزی که این الگوریتم به آن نیاز دارد تولید محتوای با کیفیت است. تنها کاری که شما باید انجام دهید، این است که محتوای عالی ایجاد کنید که مخاطبان شما خواهان آنها هستند، و آن را مفید می دانند و تجربه کاربری خوبی را به آنها می ­دهد. حالا آسان به نظر می­رسد، برای فهمیدن آنچه که در تولید محتوا نیاز است می توانید به مقاله تولید محتوای با کیفیت ریکان تک مراجعه نمائید.

در هر صورت حتی اگر فکر می­ کنید که از قافله عقب مانده اید من به شما پیشنهاد می­کنم نا امید نشوید و دست از تلاش برندارید، مطالبی که در زیر آمده اند را مطالعه کنید و به کار گیرید، برای شروعی دوباره هرگز دیر نیست! ممکن است با هر محتوای جدید Google hummingbird فرصت جدیدی به شما بدهد، پس سعی کنید این فرصت ها را از دست ندهید.

الگوریتم مرغ مگس خوار
تاثیر الگوریتم مرغ مگس خوار روی سئو سایت – ریکان تک

خب در این قسمت از مقاله قصد دارم، بهترین روشهای تاثیرگذار برای سئو در الگوریتم مرغ مگس خوار را مورد بررسی قرار دهم.

الگوریتم مرغ مگس خوار با درک و معنا محتوا کار دارد

همه ما می دانیم که محتوای طولانی می تواند به عنوان بخشی از اهداف تولید محتوای پر حجم و گسترده به کار آید که به طور استثنایی و خارق العاده به نظر برسد، اما اگر هر پست منتشر شده شما یک طومارنامه 3000 کلمه ای باشد، ممکن است برای مخاطبان خسته کننده به نظر برسد.

طبق تجربه کاربری خود به شما می گویم محتوای طولانی هر چقدر هم با کیفیت و جذاب باشد، آخر یک جایی در قسمت های میانی حوصله مخاطب را سر می برد. به همین دلیل، طول مطالب خود را ادغام کنید. مقالات کوتاه تری را در میان موارد طولانی تر قرار دهید  و در مورد تعداد کلمات کلیدی دقت داشته باشید آنقدری تکرار کنید که تابلو نباشد و به شعور مخاطب توهین نشود. به یاد داشته باشید طول مقاله باید آنقدری باشد که نه خسته کننده باشد و نه آنقدری کم که کاربر در ذهنش علامت سوال باقی بماند.

محتوای تصویری تولید کنید

مقالات سنگین و طولانی یک روش عالی برای کشف و بررسی موضوعات پیچیده و حجم گسترده از مسائل مختلف در قالب یک پست می ­باشد. در حقیقت، گاهی اوقات کاربران نه حوصله دارند و نه می ­خواهند که درگیر خواندن یک مطلب شوند. در این جور مواقع تصاویر به کمک ما می آیند، به درک محتوا توسط کاربر سرعت می­ بخشند و به الگوریتم مرغ مگس خوار هم اینگونه القاء می ­شود که این تصاویر و ویدئو ها مربوط به این محتوا می ­باشند.

اینفوگرافیک ها، فیلم ها و حتی عناصر تصویری ساده مانند نمودارها می توانند مواد مورد نیاز محتوای جذاب شما را تهیه کنند. علاوه بر این، محتوای گرافیکی بسیار ساده می­تواند منظور را برساند و رنگ و روح به فضای وب سایت ببخشد.

الگوریتم مرغ مگس خوار
درک و معنای محتوا و الگوریتم مرغ مگس خوار – ریکان تک

الگوریم مرغ مگس خوار و جستجوی صوتی

با نگاهی به گذشته، به روزرسانی الگوریتم مرغ مگس خوار را می توان گامی در مسیر Google برای تسلط بر افزایش اجتناب ناپذیر جستجوی صوتی دانست. هنگامی که hummingbird در سال 2013 منتشر شد ، “جستجوی صوتی” در دنیای اینترنت بحث داغی شده بود. الگوریتم مرغ مگس خوار ظهور جستجوی صوتی Google را ملزم می کند تا با درک کلمه بتواند نتایج درست را نشان دهد، از کلمه گفتاری برای جستجوهایی مانند: “ارزانترین مکان برای غذاهای شمالی در نزدیکی من کجاست؟” یا “چگونه می توان شیر آشپزخانه دارای نشتی را تعمیر کنم؟”

به طور خلاصه، فناوری جستجوی صوتی محدود به درک کلمه کلیدی زبان جستجو نیست. تحولاتی مانند جستجوی معنایی و به روزرسانی Google hummingbird برای کارایی موثر در دنیایی از قوانین و الگو های جستجو طراحی شده است.

الگوریتم مرغ مگس خوار در آینده

با این اوصاف سوالی که پیش می آید این است، آینده الگوریتم مرغ مگس خوار و جستجوی معنایی چگونه است؟

Google hummingbird خواه، ناخواه قوی تر خواهد شد، آنقدر رقابت زیاد است که گوگل سعی می­کند نیاز کاربر را بفهمد و براساس آنها به محتوا رتبه دهد و محتوای دقیق تر را در جایگاهی قرار دهد که کاربر راحت تر به آنها دسترسی پیدا کند. پس نتیجه می گیریم که برای دسترسی به بهترین نتایج می بایستی محتوای با کیفیت تولید کنیم و در قدم دوم براساس نیاز کاربران و مخاطبان تلاش کنیم تا به درست ترین حالت ممکن منظور از محتوا را به کاربر برسانیم.

هیچ دیدگاهی تا این لحظه ثبت نشده است


درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

09141408052
09128309980

آدرس

تهران: تهران، بلوار کشاورز، نبش خیابان ۱۶ آذر
ارومیه: خیابان استادان، مجتمع ایران زمین
İstanbul:Bahçelievler Prime İstanbul Residence 1. Asena sokak