Skip to content

اهمیت رپورتاژ آگهی و تأثیر آن بر سئو سایت

اهمیت رپورتاژ آگهی

اینترنت امروزه یکی از مهم ترین بسترهای روابط عمومی و بین المللی محسوب می شود. شرکت های کوچک و بزرگ در این فضا محصولات و خدمات خود را معرفی کرده و فعالیتشان را گسترش می بخشند. یکی از زیرمجموعه های روابط عمومی در فضای مجازی، رپورتاژ آگهی است. اهمیت رپورتاژ آگهی بر دارندگان وب سایت ها پوشیده نیست زیرا که رپورتاژ آگهی معمولا در وب سایت های معروف و پربازدید به نمایش گذاشته شده و باعث گرفتن بک لینک و بازدید از وب سایت آگهی شده می شوند. بنابراین رپورتاژهای آگهی یا خبری در معرفی محصولات و ارائه خدمات نقش به سزایی دارند.

اهمیت رپورتاژ آگهی
اهمیت رپورتاژ آگهی و تاثیر روی سئو سایت – ریکان تک

رپورتاژ آگهی (خبری) چیست؟

سوال اساسی در تعریف رپورتاژ آگهی این است که یک رپورتاژ چگونه و به چه هدفی نوشته می شود؟ رپورتاژ آگهی در حقیقت یک نوع متن گزارشی یا خبری راجع به حوزه فعالیت کاری مشخصی است که به مردم راجع به خدماتی خاص اطلاع رسانی کرده و در ضمن آگاهی بخشی، آن ها را به سوی هدف خود که می تواند فروش محصول یا ارائه خدمات باشد هدایت کند. لازمه نوشتن یک رپورتاژ آگهی خوب و موفق، استفاده از افراد خبره و متخصص در این زمینه می باشد.

رپورتاژ آگهی در تبلیغات اینترنتی

همان طور که می دانید، رپورتاژ آگهی (خبری) یکی از ابزارهای تبلیغات آنلاین است. به این صورت که شما برای قرار دادن رپورتاژ شرکت خود با سایت های پر بازدید مذاکره کرده و با پرداخت مبلغی، آن را در سایت های موردنظر منتشر می کنید. بنابراین گزارش تبلیغاتی شما توسط افراد بی شماری مطالعه شده و آن ها به سمت فعالیت و خدمات شما هدایت می شوند. همچنین اهمیت رپورتاژ آگهی در مبحث بازاریابی آنلاین و سئو وب سایت شما قابل توجه است که در ادامه به آن می پردازیم.

اهمیت رپورتاژ آگهی
رپورتاژ آگهی در تبلیغات اینترنتی

تأثیر و اهمیت رپورتاژ آگهی در سئو سایت

اعتبار سایتی که شما رپورتاژ آگهی خود را در آن قرار داده اید در سئو سایت شما تأثیر زیادی دارد؛ زیرا جایگاه یک سایت معتبر همیشه در صفحه اول گوگل است و از آنجا که این سایت به شما لینک فالو داده و رپورتاژ آگهی شما در صفحه اول گوگل نمایش داده می شود، سئو سایت شما پیشرفت به سزایی می کند. و حالا به چگونگی تأثیر و اهمیت رپورتاژ آگهی بر سئو وب سایت می پردازیم.

افزایش تعداد بک لینک

وقتی یک سایت به سایت شما بک لینک می دهد، یعنی درحال معرفی سایت شما به بازدیدکنندگان است به دلیل کیفیت خوب خدمات شما یا محصولاتتان. گوگل از این روش معرفی استقبال می کند و از آن برای سنجش اعتبار سایت ها استفاده می کند. هرچه افراد بیشتری از طریق بک لینک ها وارد سایت شما شوند، اعتبار سایت شما نزد گوگل بیشتر می شود.

افزایش کیفیت بک لینک

در راستای استفاده از این امکان گوگل مبنی بر اعتباربخشی به سایت، سایت های زیادی اقدام به ایجاد بک لینک های تقلبی کردند و از آنجا که قبلاَ الگوریتم های گوگل قادر به شناسایی این بک لینک های تقلبی نبودند، افراد زیادی از این طریق بک لینک های زیادی ایجاد می کردند. اما این روزها گوگل به خوبی قدرت شناسایی بک لینک های جعلی را داشته و وب سایت هایی را که از این نوع بک لینک ها استفاده می کنند حذف و اسپم می کند. بنابراین کیفیت بک لینک ها در سایت ها افزایش یافته و بازخورد بهتری دارند.

افزایش بازدید سایت

یک رپورتاژ آگهی روش تبلیغاتی مؤثری است که باعث افزایش بازدید از سایت شما و در نتیجه افزایش فروش محصولات و ارتقاء سئو سایت می شود.

اهمیت رپورتاژ آگهی
تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو سایت

ایجاد بک لینک های دائمی

رپورتاژ آگهی برعکس روش های تبلیغاتی دیگر موقت نیست و محتوای شما برای همیشه در سایت منبع باقی می ماند. اگر این محتوا از اصول استاندارد در سئو استفاده کرده باشد، هر زمان افراد کلمه موردنظر خود را جستجو کنند، رپورتاژ شما را پیدا کرده و آن را مطالعه می کنند.

اعتبار زیاد بک لینک ها در داخل مقاله

گوگل به بک لینک هایی که داخل یک مقاله مفید و خوب قرار گرفته باشند اعتبار می دهد. برعکس برای بک لینک هایی که در قسمت هدر یا فوتر و قسمت تبلیغات باشد اعتبار کمتری قائل است. زیرا آن ها را به عنوان بک لینک های پولی یا تجاری بین دو سایت می شناسد. در یک مقاله معمولا 3 الی 5 بک لینک از داخل ان گرفته می شود.

بهبود جایگاه سایت شما در گوگل

زمانی که رپورتاژ آگهی خود را در یک سایت معتبر قرار می دهید، در واقع از اعتبار آن سایت برای دیده شدن خود استفاده می کنید. به این روش سایت شما در صغحات اول گوگل نمایش داده شده و جایگاه کلمات کلیدی استفاده شده در سایت شما بهبود می یابد. بنابراین در اینجا نیز به میزان اهمیت رپورتاژ آگهی در بالا بردن جایگاه خود پی می برید.

نحوه ساخت یک رپورتاژ آگهی با کیفیت

برای نوشتن یک رپورتاژ آگهی خوب نباید این حس را به مخاطب القاء کنید که درحال خواندن یک مطلب تبلیغاتی است؛ بلکه رپورتاژ شما باید آموزنده، مفید و جذاب باشد. در این راستا باید از روش های استاندارد بازاریابی بهره برد. به عنوان مثال، استفاده از عکس و ویدیوهای زیبا و جذاب، اطلاع رسانی جامع، نگارش صحیح، انتشار اخبار مرتبط و غیره. در خلال مطلب می توانید ویژگی های منحصر به فرد محصولات خود را با نام برند خود قید کنید.

سایت های مناسب جهت رپورتاژ آگهی

نحوه انتخاب سایت هایی که قرار است رپورتاژ شما را منتشر کنند بسیار هائز اهمیت است. این سایت ها باید از اعتبار و محبوبیت زیادی نزد گوگل برخوردار بوده و اسپم نباشند. همچنین جایگاه آن ها در صفحات گوگل بسیار مهم است. سایت های معتبر نشر رپورتاژ آگهی شما را در ازای دریافت مبلغی انجام می دهند.

سخن آخر

رپورتاژهای آگهی جهت ارتقاء فعالیت و شغل شما بسیار مؤثر هستند و بنابراین لازم است در این زمینه به میزان کافی هزینه کنید. همچنین لازم است در ساخت رپورتاژ خود دقت لازم را به خرج داده و نشر آن را به سایت های معتبر بسپارید.

هیچ دیدگاهی تا این لحظه ثبت نشده است


درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

09141408052
09128309980

آدرس

تهران: تهران، بلوار کشاورز، نبش خیابان ۱۶ آذر
ارومیه: خیابان استادان، مجتمع ایران زمین
İstanbul:Bahçelievler Prime İstanbul Residence 1. Asena sokak

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.