Skip to content

0 تا 100 آموزش تولید محتوای سئو شده

تولید محتوای سئو شده

در این مقاله قصد داریم به سوالات اساسی تولید محتوای سئو شده که در ذیل آمده، بپردازیم.

• سئو چیست؟

• تولید محتوای سئو شده چیست؟

• محتوای سئو شده برای وب سایت چه کاری می کند؟

SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است، که به معنی بهینه سازی برای موتور جستجو می باشد. افزایش کمیت و کیفیت ترافیک نسبت به وب سایت شما از طریق نتایج موتور جستجو قابل بررسی است.

در مورد معنی عبارت کامل سئو (بهینه سازی برای موتور جستجو) نکاتی چند برای بحث وجود دارد. در گذشته بهینه سازی برای موتور جستجوگر صورت می گرفت ولی در حال حاضر بهینه سازی برای انسان انجام می شود، الگوریتم های جستجوگر مثل گوگل در هر لحظه به دنبال نشان دادن بهترین نتایج با بالاترین کیفیت برای کاربران می باشند، پس با این اوصاف سئو کردن به فرمول هایی گفته می شود که الگوریتم های موتورهای جستجوگر برای ارزیابی تولید محتوای سئو شده در نظر دارند که از بین همه داده ها، محتوایی به سمع و نظر کاربر برسد که بالاترین رتبه را در ارزشیابی (ارزیابی وب سایت توسط موتورهای جستجو) کسب کرده باشد.

تولید محتوای سئو شده یعنی چه؟

سئو به بهینه سازی موتور جستجو یا فرآیند بهینه سازی وب سایت اشاره دارد برای اینکه افراد بتوانند به راحتی محتوا را از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل پیدا کنند.

محتوا، به معنای اطلاعات مشخص، دارای هدف معین بوده و یکی از کاربردهای اصلی آن در صفحات وب است که در وب به صورت زنده منتشر شده و قابل بازدید می باشد (بیشتر در مورد انواع مختلف مطالب در زیر توضیح داده خواهد شد).

در این مقاله از یک نوآوری فوق العاده سریع در مورد آنچه باید انجام دهید تا جستجوگرها در تولید محتوای سئو شده وب سایت شما را ارزیابی کنند، صحبت شده است:

ردیففرآیند سئو
۱تجزیه و تحلیل وب سایت (بررسی نیازمندی ها)
۲شناسایی مشکل
۳کاوش کلمات کلیدی
۴بهینه سازی وب سایت
۵تولید محتوای سئو شده (براساس الگوی منظم)
۶ایجاد راه ارتباطی
۷افزایش ترافیک وب سایت
۸گزارش نویسی
جدول موارد ضروری برای تولید محتوای سئو شده
 • جستجوی کلید واژه برای تولید محتوای سئو شده

اگر می خواهید از طریق جستجو برای وب سایت تان ترافیک ایجاد کنید؛ بهتر است قبل از شروع تولید محتوا، در مورد کلمات کلیدی جستجو و تحقیق نمایید. به این ترتیب؛ می توانید روی کلمات کلیدی متمرکز شوید که در حال حاضر مقدار مشخصی از حجم جستجو و نیاز کاربران را شامل می شود. به عبارت دیگر، در مورد موضوعاتی مقاله بنویسید (یا منابع کلمات کلیدی را پیدا کنید!) که مردم در جستجوی اطلاعاتی از آن موضوعات هستند.

 • بهینه سازی کلید واژه

شما می دانید که از حداکثر قابلیت جستجو برای یک کلمه کلیدی، در کجا و چگونه می توانید در تولید محتوا استفاده کنید. (SEO Moz یک راهنمای عالی برای بهینه سازی صفحات وب ارائه می دهد).

 • سازماندهی محتوا

مطالب منتشر شده در سایت شما، بهتر است که به روش منطقی سازماندهی شود. این نه تنها برای تولید محتوای سئو شده مفید است، بلکه به بازدید کنندگان سایت شما نیز کمک می کند تا سایر مطالب مرتبط را به راحتی پیدا کنند. (هر چه کاربر مدت زمان طولانی تری در سایت شما بماند، بهتر است)

 • ارتقاء محتوا

با به اشتراک گذاشتن محتوا در شبکه های اجتماعی و ایجاد پیوندهایی به محتوای خود (چه به صورت داخلی و چه سایت های خارجی) به محتوای جدیدی که ایجاد کرده اید، میزان بازدید را افزایش دهید.

بگذارید برای بیشتر و بهتر فهمیده شدن مطالب گفته شده، مثالی بزنم.

تولید محتوای سئو شده چیست؟

چه اتفاقی در seo رخ می دهد؟

برای درک معنای واقعی سئو بیایید این تعریف را بازتر کنیم و به جزئیات نگاهی بندازیم. کیفیت ترافیک محتوای سئو شده شما می تواند توجه همه بازدید کنندگان در جهان را به خود جلب کند؛ به شرط اینکه آنها به وب سایت شما سر بزنند که این کار هم با درست نشان دادن منظورتان در محتوا امکان پذیر است. چون ممکن است گوگل دچار اشتباه شود؛ مثلا وقتی برای یک کشاورز در وبسایت سیب می فروشید، ممکن است کاربر با سرچ کلمه سیب برنامه سیب اپ برایش نمایش داده شود، این اصلا خوب نیست! باید دقیقا منظورتان را مشخص کنید. شما می خواهید بازدیدکنندگان واقعاً به محصولاتی که ارائه می دهید، علاقه مند شوند. سئو و بهینه سازی درست، محتوا را عیناً به کاربر نشان می دهد.

 یک نکته بحث بر انگیز دیگر نیز برایتان داریم. با وجود ویروس کرونا یا کووید-19دیگر کسب و کارهای سنتی حرفی برای گفتن ندارند. بازار کار اشباع شده از کسب و کارهای قدیمی و تکراری، سئو یک فرمول خالی نیست، سئو می تواند به کسب و کارتان جانی تازه ببخشد. در این مقاله همراه ما باشید، زیرا می خواهیم برای تولید محتوای سئو شده به شما کمک کنیم.

چگونه گوگل متوجه می شود که شما از قوانین تخطی نموده اید؟

 • لینک سازی های ناگهانی و کوتاه مدت

یک مورد این است که، شما به صورت ناگهانی در یک هفته ۱۰۰ تا لینک خریداری می کنید (تبلیغات متنی یا رپرتاژ و…) و بعد از آن به مدت نسبتا طولانی مثلا یک ماه هیچ خبری از لینک ها نیست. در این حالت گوگل مشکوک می شود و احتمال می دهد که بک لینک هایتان پولی هستند و این مسئله غیر طبیعی است!

 • آی پی های یکسان در تولید محتوای سئو شده

تصور کنید ۹۰ الی ۱۰۰ درصد لینک هایی که در سایت تان قرار می دهید، از یک آی پی یکسان باشند. این اتفاق به میزانی عجیب و غیر معمول است که ابر رایانه های گوگل با یک پوزخند، رتبه سایت شما را در نتایج جستجو کاهش می دهند.

 • پاک شدن لینک

زمانی که لینک شما در یک وب سایت قرار داشته باشد و پس از مدتی لینک پاک شود، و در یک بازه زمانی مثلا یک ماه این کار چندین بار تکرار شود. گوگل به این نتیجه می رسد که شما لینک خریداری می کنید و پس از مدتی شارژتان تمام می شود.

 • انحصاری بودن لینک های یک وبلاگ یا سایت

وقتی یک دسته وبلاگ مشخص فقط به شما لینک می دهند، گوگل شک می کند. و به این نتیجه می رسد که شما این وبلاگ ها و سایت ها را راه اندازی کرده اید، که در این صورت یا سایت تان پنالتی می شود یا رتبه تان پایین می آید!

محتوای سئو شده

تولید محتوای سئو شده چیست؟

اگر در دنیای بازاریابی دیجیتالی یا همان دیجیتال مارکتینگ عضو جدید هستید، ممکن است اصطلاح “SEO محتوا” را در جلسات بازاریابی شنیده باشید. در مطالب پیشرو قصد داریم سئو محتوا را کامل توضیح دهیم.

چند نوع SEO محتوای سایت وجود دارد؟

محتوای SEO می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • صفحات محصول

این صفحات جز اصلی هر سایت تجارت الکترونیکی خرده فروشی است. یک صفحه محصول خوب می تواند به عنوان محتوای SEO و لندیگ پیج یا صفحه فرود PPC (شامل هزینه به ازای هر کلیک) باشد.

 • پست های وبلاگ

وبلاگ یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد یک جریان منظم تولید محتوای سئو شده است. به طور کلی، پست های وبلاگ جذاب ترند و احتمال جذب کاربر و بازدید کننده بیشتر از صفحات محصول هستند، بنابراین می توانند راهی عالی برای ایجاد برخی امتیازات برای سایت شما باشند. (به خاطر داشته باشید که وبلاگ ها بسیار انعطاف پذیر هستند و می توانید از آنها برای میزبانی استفاده کنید).

 • مقالات

به مقاله، مصاحبه و یا قطعه اخبار بطور جدی فکر کنید. این نوع از وبلاگ ها مطالبی هستند که در اکثر وب سایت های سبک روزنامه ای یا مجله پیدا خواهید کرد.

 • لیست ها

لیست واقعاً نوعی مقاله است، اما قالب بندی کردن آن به عنوان یک لیست (مانند “۱۰ راه برای کاهش صورتحساب برق آبونمان” یا “۱۰۱ راز جستجو در Google” ) بررسی را آسان تر می کند. این نوع عناوین همچنین وقتی در نتایج جستجو یا در فیدهای (feed) رسانه های اجتماعی یافت می شوند، قابلیت کلیک خوری بیشتری دارند.

 • راهنماها

محتوای موجود در بخش راهنما یک مطلب طولانی است که به طور دقیق و مفصل نحوه انجام دادن کاری را توضیح می دهد. (راهنماها اغلب در چندین صفحه وب تقسیم می شوند، البته بهترین کار این است که به کاربران اجازه دهید در صورت تمایل مطالب طولانی را به عنوان یک صفحه واحد مشاهده کنند).

برای تولید محتوای سئو شده می توانید یک راهنمای کامل را در وب سایت خود منتشر کنید، یا می توانید خلاصه یا گزیده ای ارسال کنید. برای بازدید از راهنمای کامل، می توانید بازدید کنندگان را ملزم به پر کردن فرم ثبت نام کنید. این کار می تواند منجر به تولید محتوای خوب شود، اما بخاطر داشته باشید که ایجاد صفحه یا فرم ثبت نام به احتمال زیاد میزان ترافیک سئو را که به راهنمای ذکر شده هدایت می‌کننید، کاهش می دهد.

 • فیلم ها

به طور کلی فیلم های کمتری در بستر وب نسبت به صفحات متنی وجود دارد. در نتیجه، با ایجاد یک فیلم به جای مقاله، می توان در صفحه اول برای یک کلمه کلیدی رقابتی، آسان تر رتبه بیاورید. بسته به نوع سایت یا شغلی که دارید، فیلم ها می توانند راهی عالی برای جذب، دستیابی و تولید محتوای سئو شده به مخاطب باشند. در مورد آموزش استفاده از محصولات خود، آموزشهای ویدیویی را ایجاد کنید. یا فرآیندی را که مربوط به تجارت شما است، نشان دهید. برای مثال، یک لوله کش می تواند ویدئویی بسازد که نشان می دهد چگونه یک سینک را نصب می کند.

 • اینفوگرافیک

اینفوگرافیک ها یا تصاویر با فرمت بزرگ که حاوی داده های زیادی (غالباً به صورت نمودار) در یک موضوع واحد هستند. در وب سایت تان از عکس ها استفاده کنید بعد از تصاویر حتما سعی کنید از عنوان صفحه استفاده کنید، چون الگوریتم های موتورهای جستجوگر متون بعد از تصاویر را بعنوان کلمات کلیدی در نظر می گیرند و قطعا در تولید محتوای سئو شده برای وب سایت تان تاثیر زیادی خواهد داشت.

عکس ها می توانند صفحات و لینک های زیادی را به خود اختصاص دهند. اما، از آنجا که بسیاری از مطالب در تصویر جایگزین شده است و به عنوان متن توسط موتورهای جستجو قابل خواندن نیستند، مهم است که بقیه صفحه را با دقت سئو کنید. برای شروع می توانید از یکی از این پنج الگوی رایگان اینفوگرافیک استفاده کنید.

 • نمایش پرده ای

نمایش پرده ای روشی برای نمایش یک سری از تصاویر مرتبط می باشد. بعضی اوقات تصاویر از متن مهمتر هستند باعث می شوند بیشتر و بهتر معنی مطالب و موضوع را نشان دهید.

واژه نامه ها – حاضرم قسم بخورم خیلی از افراد از Google برای جستجوی معانی کلمات استفاده می کنند تا از فرهنگ لغت استفاده کنند. اگر در یک فن و صنعت تخصصی کار می کنید، یک واژه نامه خوب می تواند راهی مناسب برای گرفتن قسمتی از ترافیک جستجو باشد. اصطلاحات آشپزی، اصطلاحات پزشکی، اصطلاحات کامپیوتری و اصطلاحات معماری را می توانید در وب سایت تان داشته باشید.

 • فهرست ها

یک فهرست راهنما، یک محتوای تولید شده است که سئو شده و طبقه بندی درست و صحیحی از پیوندها به سایت ها یا منابع در ارتباط با موضوع مشخص است. به عنوان مثال، یک وبلاگ عطر ممکن است یک دایرکتوری مکان برای خرید عطر، از فروشگاه های بزرگ گرفته تا فروشگاه های مستقل در سراسر کشور ایجاد کند.

در تصویر زیر که به جدول تناوبی سئو مشهور است، فهرست بندی عوامل تاثیر گذار بر تولید محتوای سئو شده را مشاهده می کنید، مسائلی که به Offpage-SEO و Onpage-SEO مربوط هستند.

تولید محتوای سئو شده

اینها فقط برخی از انواع موارد اصلی و ضروری برای تولید محتوای سئو شده است، اما اجازه ندهید این لیست شما را محدود کند، همیشه دنبال بهتر شدن باشید!

تولید محتوای سئو شده برای وب سایت چه کاری می کند؟

 • نحوه هدف گذاری برای محتوای SEO

اگر بدون برنامه ریزی محتوا تولید می کنید، امیدوار هستید و دعا می کنید که بعضی از مطالب تان رتبه بندی شود، وقت آن است که بی برنامه تولید محتوا کردن را رها کنید و با یک استراتژی، تولید محتوای سئو شده انجام دهید. در اینجا چهار مرحله برای تعریف و اصلاح هدف گذاری محتوای SEO شده آورده شده است:

 • اهداف خود را مشخص کنید

ابتدا هدف خود از طراحی وب سایت و تولید محتوای سئو شده را تعیین کنید. آیا به دنبال فروش از طریق وب سایت هستید؟ آیا قصد شما تبلیغات و ارتقاء درآمد از طریق وب سایت دارید؟ آیا فقط می خواهید بازدید وب سایت تان افزایش یابد؟ اهداف شما مشخص می کند که باید بر چه نوع محتوایی تمرکز کنید.

اگر در اولویت اول سعی دارید در وب سایت تان محصولی را بفروشید، تمرکز اصلی تان باید صفحات جذاب و آموزشی درباره محصول باشد که هم برای جستجو و هم برای تبدیل بازدید کننده به کاربر بهینه شده اند. تمرکز بعدی شما می تواند محتوای مفید وبلاگ باشد که زمان و نحوه استفاده از محصولات را نشان می دهد، درصورت لزوم به آن صفحات لینک دهید (بهتر است که وبلاگ تان تک بُعدی نباشد یعنی از تبلیغ برای دیگر وب سایت ها نیز استفاده کنید).

اگر سایت شما از یک مدل تبلیغاتی استفاده می کند و هدف آن جذب خوانندگان جدید از طریق جستجو است، می خواهید روی محتوای غنی (مانند مقالات در فرم طولانی یا منابع ویدئویی آموزنده، سرگرم کننده یا هر دو) با “حالت برچسب گذاری” این کار را انجام دهید. (محتوای “برچسبی” بازدید کنندگان را در سایت شما بیشتر نگه می دارد، یا آنها را ترغیب به بازگشت می کند).

تولید محتوای سئو شده برای سایت چه کاری می کند؟
 • مخاطبان خود را در نظر بگیرید

مخاطبان خود را شناسایی کنید. نظرسنجی ها و نرم افزارهای تجزیه و تحلیل شما می توانند به شما کمک کنند، تا تصویری بهتر از بازدید کننده یا مشتری معمولی خود داشته باشید. شخصیت های بازاریابی یا کاراکترهایی را نشان دهید، که بازدید کنندگان و مشتریان سایت با دیدن آنها ترغیب شوند تا دیگر قسمت های سایت را نیز بازدید کنند. سپس به این فکر کنید که آن اشخاص به دنبال چه نوع محتوایی هستند.

اگر به دنبال طراحی سایت در ارومیه برای کسب‌وکار خود هستید، میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید تا آنها شما را راهنمایی کنند.

هیچ دیدگاهی تا این لحظه ثبت نشده است


درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

09141408052
09128309980

آدرس

تهران: تهران، بلوار کشاورز، نبش خیابان ۱۶ آذر
ارومیه: خیابان استادان، مجتمع ایران زمین
İstanbul:Bahçelievler Prime İstanbul Residence 1. Asena sokak

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.