Skip to content

الگوریتم رقص گوگل ۲۰۲۰

الگوریتم رقص گوگل

الگوریتم رقص گوگل یا google dance یکی از ناشناخته ترین الگوریتم ها می‌باشد

اغلب افراد از وجود این الگوریتم اطلاعی ندارند. این الگوریتم برای وب سایت ها مفید است، به همین جهت نیاز است که صاحبان کسب و کارهای آنلاین از وجود این الگوریتم باخبر شوند. الگوریتم رقص گوگل می‌تواند هم باعث افزایش رتبه و هم کاهش رتبه شود. وب­مستران باید به طور پیوسته وب سایت ها و جایگاه آنها را بررسی کنند؛ زیرا احتمال اینکه با الگوریتم google dance جایگاه شان تنزل یا ارتقا یابد، همیشه وجود دارد.

دلیل به وجود آمدن الگوریتم رقص گوگل

 هر کدام از الگوریتم های گوگل بنا به دلایل کاملا منطقی به وجود آمدند. گوگل برای اینکه بهترین، با کیفیت ترین  و به‌روزترین محتوا را به کاربران نشان دهد از الگوریتم های زیادی استفاده می‌کند، الگوریتم رقص گوگل نیز به خاطر همین مسئله به وجود آمده است که برای محتوای با کیفیت فرصت رشد ایجاد کند و محتوای تقلبی را به عبارتی از جلوی چشم بردارد.

در هر شبانه روز صفحات جدیدی ساخته می‌شود، ربات های گوگل این صفحات را آنالیز و ایندکس می‌نمایند. هر کدام از این صفحات برای یک عبارت کلیدی برای کاربر بالا می‌آیند اینجا گوگل محتوای تازه منتشر شده را بررسی می‌نماید ولی هنوز برایش اثبات نشده که کدام محتوا صلاحیت دیده شدن در رتبه بهتر را دارد و کاربر تا چه حدی از این محتوا رضایت دارد.

حتما برای تان پیش آمده است که بعد از کلی گشتن و آنالیز موارد متعدد لیستی از کلمات کلیدی پر اهمیت تهیه کرده‌اید و با تلاش فراوان یک مقاله ۱۵۰۰ کلمه ای با استفاده درست و منطقی از کلمات هدف تهیه کرده و منتشر کرده اید و پس از چند روز خواسته‌اید که رتبه صفحه مورد نظرتان را ببینید، پس از بررسی متوجه میشوید آمار خیلی بهتر از آنچه که تصورش را می‌کردید، است و از خوشحالی به عبارتی در پوست خود نمی‌گنجید!

سپس چند روزی می‌گذرد و باز هم می‌خواهید که از وضعیت صفحه مورد نظرتان در سرچ کنسول با خبر شوید، ناگهان هرچه رشته کرده اید پنبه می‌شود، می‌بینید که صفحه وب سایت شما با افت ناگهانی مواجه شده، اما واقعاً دلیل اصلی چیست؟ چه اتفاقی افتاده که آن‌قدر رتبه ها بالا پایین شده اند؟ خب باید بگویم که این نوسانات به دلیل وجود الگوریتم رقص گوگل است.

پس از رخ دادن الگوریتم google dance ممکن است جایگاه صفحه پایین تر، بالاتر و یا برابر با رتبه قبلی باشد. الگوریتم رقص گوگل به این دلیل رخ می‌دهد که گوگل می‌خواهد یک شرایط یکسان را برای همه به وجود آورد، تا بتواند تصمیم درست را درباره محتوای با کیفیت بگیرد. که این حالت با ایجاد شرایط یکسان به اضافه رضایت کاربر میسر می‌گردد.

الگوریتم رقص گوگل
الگوریتم رقص گوگل – ریکان تک

الگوریتم رقص گوگل چیست

فرض کنید قرار است در مسابقه ای شرکت کنید، برای مثال مسابقه اطلاعات عمومی ممکن است سخت ترین سوالات از شما پرسیده شود، شما باید آمادگی کامل داشته باشید و معلومات خود را بسیار بالا ببرید که در مواجهه با هر سوالی جواب درست را بدانید و بتوانید برنده شوید. از جهتی دیگر این مسابقه طوری طراحی شده که هر کسی با هر سطح دانایی می‌تواند در آن شرکت کند، الگوریتم رقص گوگل دقیقاً همین کار را انجام می‌دهد.

الگوریتم  google dance به صفحاتی که در رتبه های پایین تر مثلاً در صفحه سوم یا چهارم سرچ گوگل قرار دارند فرصت کوتاهی می‌دهد تا به دید کاربر برسند. در این مدت گوگل ذره‌بینش را به دست می‌گیرد رفتار کاربران را مورد بررسی قرار می‌دهد نرخ کلیک، مدت زمان ماندن در صفحه و یا خروج از صفحه همه این موارد را بررسی می‌کند و اگر صفحه صلاحیت داشت گوگل رتبه بالا را برای آن صفحه می‌دهد.

گوگل جایگاه واقعی صفحه شما را بر اساس آزمایشاتش مشخص می‌نماید اگر هم که از سنجش گوگل موفقیتی کسب نکردید به رتبه قبلی باز می‌گردید (صفحات پایین تر) به این جا به جایی رتبه و تغییرات در نتایج را الگوریتم رقص گوگل یا google dance می‌گویند.

چرا باید به الگوریتم رقص گوگل اهمیت دهیم 

الگوریتم google dance از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا می­تواند بر نحوه رتبه بندی وب سایت شما تأثیر بگذارد و در نتیجه از طریق جستجوهای ارگانیک در گوگل (بالا آمدن وب سایت براساس سئو کلاه سفید) میزان بازدید صفحه وب شما بیشتر یا کمتر شود.

الگوریتم رقص گوگل
چرا باید به الگوریتم رقص گوگل اهمیت دهیم – ریکان تک

خب حالا که می‌دانید الگوریتم رقص گوگل چه کاری می‌کند و به چه دردی می‌خورد، بیایید برگردیم به کمی قبل تر آنجا که شما مقاله تان را منتشر کرده‌اید و با افت رتبه مواجه شده اید، ممکن است دست به کارهای مختلفی بزنید؛ ویرایش کنید، چیزی اضافه یا کم کنید و یا حتی آن صفحه را پاک کنید، اما ما به شما می‌گوییم هیچ کاری انجام ندهید!

در واقع جابجایی و تغییر رتبه اتفاق کاملاً طبیعی است روزانه صفحات وب سایت ها با چالش های زیادی روبرو می‌شوند که در مدت زمان طولانی روحمان خبردار نمی‌شود. در این مواقع هیچ کاری نکردن بهتر از کاری کردن است. در الگوریتم ماه عسل گوگل هم، چنین اتفاقاتی می‌افتد البته بسیاری از افراد این دو الگوریتم را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند.

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله الگوریتم ماه عسل گوگل ریکان تک را مطالعه نمایید.

الگوریتم google dance چند بار اتفاق می افتد؟

در حال حاضر الگوریتم رقص گوگل بر روی وب سایت ها همیشه در حال به روزرسانی و تجزیه و تحلیل محتوای وب است، بنابراین نوسانات نسبت به گذشته بسیار چشمگیر است.

 بنابراین هیچ گونه هیجانی از خودتان نشان ندهید، زیرا افت رتبه دلیل بر این نیست که حتماً محتوای شما مشکل دارد. 

الگوریتم رقص گوگل
الگوریتم رقص گوگل – ریکان تک

نتیجه گیری نهایی از الگوریتم رقص گوگل

سخن آخر اینکه هنوز هم خیلی از کاربران، سئو کاران و مدیران وب دچار تردید و نگرانی می‌شود، فقط هم به دلیل ناشناخته بودن این الگوریتم است برخی افراد برای اینکه بتوانند رتبه و جایگاه صفحه را بالا بیاورند حتی دست به دامان تکنیک‌های کلاه سیاه نیز می‌شوند.

ولی فقط یک توصیه داریم، آرامش خود را حفظ کنید و اندکی صبر پیشه کنید! تا اینکه جایگاه واقعی تان را گوگل به شما اعطا کند. الگوریتم رقص گوگل فقط قصد دارد تا وب سایت ها را به یک چالش دعوت کند و فرصتی به آنها بدهد تا جایگاه واقعی خود را براساس میزان رضایت کاربر کسب کنند. پس اگر کارتان را به درستی انجام داده اید جای هیچ نگرانی نیست.

هیچ دیدگاهی تا این لحظه ثبت نشده است


درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

09141408052
09128309980

آدرس

تهران: تهران، بلوار کشاورز، نبش خیابان ۱۶ آذر
ارومیه: خیابان استادان، مجتمع ایران زمین
İstanbul:Bahçelievler Prime İstanbul Residence 1. Asena sokak