Skip to content

الگوریتم ماه عسل گوگل و 5 روش دستیابی به آن

الگوریتم ماه عسل گوگل

الگوریتم ماه عسل گوگل چیست؟

گوگل به هر سایت کاملاً جدیدی که در بستر وب ایجاد می شود فرصتی می دهد تا در جستجوی گوگل بیشتر دیده شود، در حالی که داده ها، رتبه و … واقعی نیستند یعنی این فقط یک دوره آزمایشی است. اما این فرصت داده می شود تا وب سایت های جدید صلاحیت بگیرند و یا رد صلاحیت شوند.

این یک دوره آزمایشی است که معمولاً دوره ماه عسل گوگل نامیده می شود و از آن با عنوان الگوریتم ماه عسل گوگل یاد می کنند. طی این ارزیابی در حالی که گوگل سایت را زیر ذره بین خود قرار داده و به جمع آوری اطلاعات ادامه می دهد، تا درنهایت سایت را در سطح مناسب تری رتبه بندی کند، بازدیدکنندگان افزایش می یابند! این بازه زمانی کوتاه فرصتی برای رتبه بندی یک سایت کاملاً جدید است.

از ابتدائی ترین فاکتورهای اساسی یک وب سایت (ایندکس شده، قابلیت سرویس دهی و به دستورالعمل های وب مستر گوگل پایبند بودن) صرف نظر کنیم، چند مؤلفه دیگر وجود دارند که برای استفاده کردن از الگوریتم ماه عسل گوگل می بایستی آنها را در نظر داشته و مورد استفاده قرار دهیم. تا از ماه عسل گوگل بعنوان یک پله ترقی برای سئو و رتبه گیری سایت جدیدمان کمک بگیریم.

تاثیر عملکرد سایت در الگوریتم ماه عسل گوگل

عملکرد سایت مخصوصا سرعت وب سایت یکی از مهم ترین فاکتورهای سئو سایت می باشد. اولویت نکات مهم، درباره بهینه سازی سایت از نظر گوگل همیشه مربوط به سرعت می باشد. فی الواقع تجربه کاربری سریع برای گوگل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اما عملکرد سایت ارتباط مستقیمی با گذشت زمان دارد. در الگوریتم ماه عسل گوگل سایتی که سرعت بارگذاری بالایی دارد قطعا برای گرفتن این امتیاز پیشتاز است.

الگوریتم ماه عسل گوگل با علائم رفتاری کاربر رخ می دهد

گوگل وب سایتهای محبوب میان کاربران را دوست دارد و برای رتبه گیری آنها کمک می کند. سایتی که بتواند انتظار کاربران را برآورده سازد و از نظر سئو نیز همه چیز مرتب باشد و محتوای با کیفیت را در اختیار کاربران قرار دهد برای گوگل دوست داشتنی است. در واقع این سیگنالهای کاربران است که به گوگل نشان می دهد وب سایتی صلاحیت استفاده از الگوریتم ماه عسل گوگل را دارد یا خیر، کاربران با مدت زمان بودنشان در وب سایت علاقه شان را نشان می دهند. با رد کردن یک محتوا یا نادیده گرفتن محتوا، گوگل متوجه می شود که وب سایت تا چه میزان برای کاربران مفید است.

هر قطعه در وب سایت نیازمند این است که بطور دقیق هر آنچه که در لندینگ پیج(صفحه فرود) ارائه می شود را مشخص کند و به نظر کاربر برساند. مثلا در یک وب سایت جذاببیت بخشیدن برای یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد آنقدری اهمیت دارد که انتخاب یک لباس برای اولین دیدار با یک فرد غریبه تاثیر خوب می گذارد، به همین دلیل است که عناوین و توصیفات بهینه شده، راهنمای مسیر صفحات (BreadCrumb) و داده های مفید و معنادار به بهبود سایت کمک می کند.

این عوامل به موتورهای جستجوگر کمک می کنند تا تشخیص دهند محتوا وب سایت چه موضوعی دارد. البته که نتایج بهتر و گیراتر به نظر کاربر می رسند، در اینصورت از سمت کاربر سیگنالهای مثبت به دست گوگل می رسد و تبدیل به یک سایت محبوب در میان کاربران می شود.

الگوریتم ماه عسل گوگل

ساختار لینک ها تاثیر فزاینده ای بر روی الگوریتم ماه عسل گوگل دارند

ساختار لینک بخش مهم ساختمان و معماری وب می باشد. این ساختار نحوه دسترسی کاربران و گوگل به محتوا جدید را مشخص می کند. فرآیند لینک سازی(داخلی یا خارجی) از همان روزهای اول که وب سایت تازه راه اندازی شده باید صورت گیرد چون ممکن است همان لحظه محتوا ایندکس شوند و با تغییر نام ها و لینک ها، گوگل رتبه منفی به سایت بدهد.

در هر حال همه این موارد برای بهبود هدایت کاربران به صفحه مقصود و شناساندن وب سایت جدید الزامیست و منجر به افزایش میزان رضایت کاربر از محتوا و موضوع وب سایت می شود. با رعایت این مسائل تائید اعتبار از گوگل گرفته می شود و گامی دیگر به سوی الگوریتم ماه عسل گوگل برداشته می شود. دوره ماه عسل گوگل زمان مناسبی برای تبدیل ترافیک به فعالیت ارزشمند می باشد “دوره ماه عسل تمام می شود” و وب مستر گوگل به این نتیجه می رسد که سایت جدید برای کاربران خوب و مفید است یا خیر.

کنسول جستجوی گوگل و تاثیر مثبت آن روی الگوریتم ماه عسل گوگل

ایجاد حساب کاربری در کنسول جستجوی گوگل اقدام مهم و منطقی می باشد، هدف این است که داده های مربوط به بهینه سازی سایت را از واقعی ترین و معتبرترین منبع، یعنی خود گوگل دریافت کنیم.

زودتر ثبت نام کردن و پیکربندی درست در کنسول جستجوی گوگل مزایایی دارد که بیشترین حجم داده ها در دسترس قرار می گیرد و این امکان را می دهد تا بهینه سازی(سئو) پیشرفته تری ارائه دهیم. برای همین منطقی است که تمام الگوها و ساختارهای سایت جدید را در GSC اضافه کنیم و تائید شوند. الگوهای مدنظر  http: //  و https: // ، با و بدون www، همه زیر دامنه ها و فهرست ها و دیگر بخشهای سایت را شامل می شود زمانیکه همه الگوهای سایت مورد تائید کنسول جستجو گوگل قرار گرفت گامی دیگر به سوی الگوریتم ماه عسل گوگل برمیدارید.

الگوریتم ماه عسل گوگل

داده های ساختار یافته تا چه میزان بر روی الگوریتم ماه عسل گوگل تاثیر دارند؟

از داده های ساختار یافته می توان با یک تیر دو نشان را زد: رعایت این نکته می تواند در یافتن مکان واقعی SERP حداکثر کمک ممکن را داشته باشد و در نتیجه نرخ کلیک نیز افزایش یابد و همینطور به الگوریتم ماه عسل گوگل در تشخیص درست محتوا یاری برساند. از یاد نبرید که بردکرامب، لوگو سایت و طراحی سایت برای گوگل اهمیت دارند. بسیاری از وب سایت ها قادر هستند که از همان مراحل ابتدائی لوگو تجاری، محصولات و سایر علائم محلی را تشخیص دهند.

هیچ دیدگاهی تا این لحظه ثبت نشده است


درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

09141408052
09128309980

آدرس

تهران: تهران، بلوار کشاورز، نبش خیابان ۱۶ آذر
ارومیه: خیابان استادان، مجتمع ایران زمین
İstanbul:Bahçelievler Prime İstanbul Residence 1. Asena sokak